Setna książka Śląska
Setna książka Śląska.
Źródo: Trybuna Robotnicza 1958, nr 38 - Setna książka Śląska.
Wersję cyfrową przygotował: Czesław Mnich.     Katowickie Wydawnictwo „Śląsk" właśnie w tych dniach oddało na półki sklepowe swoją setną książkę. Jest nią niezwykle starannie i estetycznie przygotowany tom pt. „Małżonek nikczemny i inne opowiadania", tłumaczony przez znanego sinologa prof. Jana Wyplera.

     Z tej okazji w Klubie Międzynarodowej Książki i Prasy odbyło się wczoraj spotkanie kierownictwa Wydawnictwa ze współpracującymi z nim pisarzami, przedstawicielami partii, władz i świata kulturalnego, które zaszczycili swą obecnością przedstawiciele ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce na czele z I sekretarzem ambasady.

Jan Wypler


     Po słowie wstępnym dyrektora Wydawnictwa - Mikołajskiego, o swej pracy nad książką opowiadał prof. Jan Wypler, a Jerzy Szczawiński przeczytał fragment zawartego w tomie opowiadania.

     I Wydawnictwu i prof. Wyplerowi składamy z okazji jubileuszu i wydania cennej pozycji - serdeczne gratulacje. Na zdjęciu - przedstawiciele ambasady ChRL w pogawędce z prof. J Wyplerem. (r!)

Źródło: Trybuna Robotnicza